SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203053/012 | 8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.

Intézmény logo

Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA

Hírek

2024. jún. 27.


admin

  Medve Matek Matematika verseny

  A Medve Szabadtéri Matematikaverseny őszi fordulóján sikeresen szerepelt iskolánk 10 diák és 1 tanár csapata, így nagy várakozással vágtunk bele a tavaszi Medve-kalandba.

  Medve Matek Matematika verseny

  Medvematek szabadtéri matematikaverseny tavaszi forduló

  A verseny székesfehérvári fordulóját április 26-ára, péntekre hirdették meg, a csapatok 14-től 17 óráig oldhatták meg a feladatokat. 

  Az őszi fordulóhoz képest nemcsak a verseny időtartama (90 perc helyett 3 óra!), hanem a jelenlévők száma és a versenyzés módja is újdonság volt. Míg ősszel az egyes iskolák csapatai általuk meghatározott időpontokban versenyeztek, most a város, környék (sőt! voltak versenyzők Budapestről, Szigetszentmiklósról is) minden versenyezni szándékozó iskolája egy időben és egy helyen játszott. A mobiltelefon alapú versenyzés mellett pedig – hosszú idő óta először – újra lehetővé tették a papír alapú versenyzést az erre vállalkozó csapatoknak, így nekünk is.

  A verseny három órája jó hangulatban telt, a részt vevők láthatóan jól érezték magukat, öröm volt látni a lapok, füzetek fölé hajló fejeket – már olyankor, amikor épp nem a papírjainkba merültünk mi is.

  A feladatok beadási határideje, azaz 17 óra után röviddel az eredményhirdetésre is sor került. Bár dobogós helyezést nem értünk el, egyik csapatunk végül kategóriájában a legtöbb kilométert megtett csapatnak bizonyult.

  A pontos helyezéseket néhány nappal a verseny időpontja után a medvematek.hu honlapon hozták nyilvánosságra a szervezők. Ekkor derült ki, hogy diákjaink nagyon jól szerepeltek, egyik jegesmedvés csapatunk (Csepeli Bence, Németh Viktor és Tompa Tamás) az összetett pontversenyben területi harmadik lett, tanár csapatunk pedig bejutott az országos döntőbe!

   

  Mesicsné Vágvölgyi Beáta

  GALÉRIA

  Képek az eseményről

  20240426_154247.jpg
  20240426_154432.jpg
  20240426_133021.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  A Hunyadi drámakör csapatépítő programjai

  A Hunyadi drámakör csapatépítő programjai

  A Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum Hunyadi drámakörének tagjai 2023. december 19-én Budapestre látogattak, hogy egy kellemes napot töltsenek együtt csapatépítés céljából.

  2024. júl. 1.


  admin

  Társadalmi és innovációs verseny országos döntő

  Társadalmi és innovációs verseny országos döntő

  2024.április.16-án Budapesten az NN.Székházban került megrendezésre a JAM-NN szervezésében a Társadalmi innovációs verseny országos döntője.

  2024. máj. 13.


  admin

  Nemzetközi PI nap

  Nemzetközi PI nap

  Március 14-e a π nemzetközi világnapja. Ezen a napon iskolánk versenyre hívta a fiatalokat.

  2024. ápr. 24.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Székesfehérvári Szakképzési Centrum


  Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum

  8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.

  Telefon: +36-70-1986-321

  E-mail: titkarsag@hunyadim.hu

  OM azonosító: 203053/012


  2024Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum