Iskolánkban nagy múltja van a közgazdasági képzésnek. Jelenleg olyan irányultságú osztályt indítunk, ahol a diákok az érettségivel pénzügyi, statisztikai, biztosítási adminisztrátor munkakör betöltésére jogosító képesítést kapnak. Ezt követően a megszerzett tudásra építve egy év alatt vállalkozási és bérügyintéző képesítést szerezhetnek OKJ képzés keretében. Ide olyan tanulók jelentkezését várjuk, akik kedvet éreznek magukban a közgazdasági tantárgyak tanulásához. Többek között a pénzügyekhez, adózáshoz, számvitelhez. Akik hasonló jellegű pályán terveznek elhelyezkedni, vagy akik ilyen irányban szeretnének főiskolán, egyetemen tovább tanulni. Akár a későbbiekben egy saját vállalkozás indításához szükséges megfelelő ismeretanyagot is biztosítani tud a képzésünk.
Tanórán kívül az alábbi felkészítőket, szakköröket szervezzük igény szerint:
- emelt szintű érettségire felkészítés
- versenyfelkészítés
- felzárkóztatás, korrepetálás.
A tehetségesebb tanulók ÁSZÉV, ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyen vehetnek részt.
Évközben többször szervezünk a tanulók részére üzemlátogatásokat, egyetemek és bankok által tartott előadásokat, főiskolai és egyetemi látogatásokat, a Pénziránytű Alapítvány által szervezett programokat, interaktív órákat.
Néhány fontosabb szakmai tantárgyról rövid ismertető:
Gazdasági és jogi ismeretek (9-10. osztály)
A tantárgy tanításának célja, hogy a tanulóval megismertesse a gazdasági élet különböző területeihez kapcsolódó fogalmakat és az azok közötti összefüggéseket, a vállalkozások és a nemzetgazdaság egyes területeinek több irányú kapcsolatát, a közgazdasági elmélet és a gyakorlati gazdasági élet összefüggéseit.
Pénzügyi ismeretek (10-12. osztály)
A pénzügyi alapismeretek tantárgy tanításának célja, hogy a tanuló legyen képes a gazdasági folyamatokat pénzügyi aspektusból vizsgálni, érdeklődjön a mindenkori gazdaságpolitikai és pénzügy-politikai célok és megvalósításának módjai iránt, eligazodjon a pénzügyi intézmény rendszerében és ismerje az alapvető pénzügyi szolgáltatásokat. Alkalmas legyen meghatározni és kiválasztani a pénzforgalom lebonyolításának vállalkozás számára leginkább megfelelő módját, és segítsen eligazodni a pénzügyi piacon kínált értékpapírok fajtái között. A tanuló megismerje a nemzetközi elszámolási eszközök árfolyam-alakulásának hatását a gazdasági szférára.
Pénzügyi gyakorlat (10. osztály)
A Pénzügyi gyakorlat tantárgy tanításának célja, hogy a tanuló megértse és a mindennapi életben alkalmazni is tudja: a pénznek időértéke van a különböző időpontokban esedékes pénzáramok tekintetében, akár a betétgyűjtés, akár hitelfelvételhez kapcsolódóan. A legyen képes tanuló egyszerű értékpapír árfolyam és hozamszámításon keresztül döntést hozni vásárlási-eladási szándékról. A valuta- és devizaárfolyamok ismeretében gazdálkodási tevékenységhez kapcsolódóan számításokat végezni.
Általános statisztika (10. osztály)
Az Általános statisztika tantárgy tanításának célja, hogy a tanuló alapvető ismeretekkel rendelkezzen a leggyakrabban használt statisztikai feldolgozási eszközökről, a grafikus ábrázolás alkalmazási módszereiről, az adatok szolgáltatásának lehetőségéről. A megtanult ismereteket a mindennapi gazdasági életet érintő média-információin keresztül értelmezni tudja.
Statisztika gyakorlat (10. osztály)
A statisztikai gyakorlat tantárgy tanításának célja, hogy a tanuló a megtanult statisztikai fogalmakat és mutatószámokat a gyakorlatban tudja értelmezni. Fejlessze a tanulók számarányérzékét a mikro- és makrogazdaság legfontosabb valós mutatóinak bemutatásával, megismertetésével, alkalmaztatásával, és ösztönözze a tanulókat a megfelelő összefüggések feltárására, a helytálló, valós következtetések megállapítására, levonására, azáltal is, hogy az elemzéshez a grafikus módszereket alkalmazza.
Adózási alapismeretek (12. osztály)
Az Adózási alapismeretek tantárgy tanításának célja, hogy a tanulókkal megismertesse a magyar államháztartás rendszerét, az alrendszerek költségvetését, gazdálkodási szabályait. Felkészítse a tanulókat a legalapvetőbb adójogszabályok alkalmazására. Rámutasson a magánszemélyek személyi jövedelemadó fizetési kötelezettségére, az arányos közteherviselés szükségességére. Bemutassa az általános forgalmi adó szerepét, s ezen ismeretek birtokában a tanulók legyenek képesek a piacgazdaság árképzési rendszerében részben eligazodni.
Adózás gyakorlat (12. osztály)
Az Adózás gyakorlat tantárgy tanításának célja, hogy felkészítse a tanulókat az adóelőleg- és adószámítási feladatok elvégzésére, egyszerű adattartalmak alapján adóbevallások készítésére, ezáltal útmutatást adjon az adóbevallások elkészítésének gyakorlatához.
Számviteli alapismeretek (10-12. osztály)
Ismerje meg a vállalkozás vagyonát, a vállalkozások beszámolási kötelezettségét, a számviteli jogi szabályozását. Alkalmazza az analitikus és szintetikus könyvelés módszereit. Bizonylatok alapján tudja könyvelni az egyszerű gazdasági eseményekkel kapcsolatos tételeket.
Számvitel gyakorlat (10. és 12. osztály)
A számviteli alapismeretek tantárgyban elsajátított ismeretek gyakorlati alkalmazása. A bizonylati rendszer, a kézi és gépi analitika alkalmazása.