Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

Tisztelt Érdeklődők, leendő Diákjaink!


A 2021/2022-es tanévben 9. évfolyamon választható szakirányok a Hunyadiban:

  • NYEK - Gazdálkodás és menedzsment (1+5 év)
  • Gazdálkodás és menedzsment (5 év)
  • NYEK - Informatika és távközlés (1+5 év)
  • Informatika és távközlés (5 év)

Vár benneteket a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum!

További információk

 

Szerencsére nem ellenőrzés céljából, hanem azért, hogy a tanulók számos kérdésére választ adjon.

Érdekes előadást hallgathattak meg a 11-es és 12-es tanulók többek között az adózás történetéről, adófajtákról, adótudatosságról és az adótitokról.

Választ kaphattak  arra, hogy miből áll pontosan az adóhivatal munkája, mit jelent az adózó centrikus hivatal, mire jó az ügyfélkapu, mit jelent az a kifejezés, hogy adótrafipax?  Mit jelent a regisztrációs adó, mi köze a mezőgazdasághoz, a hamis márkajelzésekhez, a fémhulladékokhoz a vámnak?

Kiss Klaudia élménybeszámolója:

2019. március 27-én iskolánkba látogatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal két munkatársa. Interaktív tanóra keretén belül lehetőségünk nyílt arra, hogy betekintést nyerjünk a NAV működésébe és megismerkedhettünk fontos feladataival, mint például: Miért kell adót fizetnünk? Milyen internetes felületeken tudunk pontos információt szerezni? Mire jó az Ügyfélkapu? Mi a vámosok feladata? Promóciós ajándékokkal jutalmaztak meg bennünket, ha a feltett kérdésre helyesen válaszoltunk, vagy ha a témába vágó volt megjegyzésünk. Sok új, lényeges információhoz jutottunk.

Ezen kívül a NAV munkatársai lehetőséget kínáltak azok számára, akik nem rendelkeztek eddig ügyfélkapuval és sorban állás nélkül, helyben, az iskolában létrehozták az internetes ügyintézést segítő fiókot.

Köszönettel tartozunk Bontovics Enikő tanárnőnek, aki lebonyolította a szervezést. Nélküle az előadás nem valósulhatott volna meg!

Kiss Klaudia Melinda 12/D osztályos tanuló

Kréta logo

Aktuális tanév

<<  Március 2021  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.