Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

Szerencsére nem ellenőrzés céljából, hanem azért, hogy a tanulók számos kérdésére választ adjon.

Érdekes előadást hallgathattak meg a 11-es és 12-es tanulók többek között az adózás történetéről, adófajtákról, adótudatosságról és az adótitokról.

Választ kaphattak  arra, hogy miből áll pontosan az adóhivatal munkája, mit jelent az adózó centrikus hivatal, mire jó az ügyfélkapu, mit jelent az a kifejezés, hogy adótrafipax?  Mit jelent a regisztrációs adó, mi köze a mezőgazdasághoz, a hamis márkajelzésekhez, a fémhulladékokhoz a vámnak?

Kiss Klaudia élménybeszámolója:

2019. március 27-én iskolánkba látogatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal két munkatársa. Interaktív tanóra keretén belül lehetőségünk nyílt arra, hogy betekintést nyerjünk a NAV működésébe és megismerkedhettünk fontos feladataival, mint például: Miért kell adót fizetnünk? Milyen internetes felületeken tudunk pontos információt szerezni? Mire jó az Ügyfélkapu? Mi a vámosok feladata? Promóciós ajándékokkal jutalmaztak meg bennünket, ha a feltett kérdésre helyesen válaszoltunk, vagy ha a témába vágó volt megjegyzésünk. Sok új, lényeges információhoz jutottunk.

Ezen kívül a NAV munkatársai lehetőséget kínáltak azok számára, akik nem rendelkeztek eddig ügyfélkapuval és sorban állás nélkül, helyben, az iskolában létrehozták az internetes ügyintézést segítő fiókot.

Köszönettel tartozunk Bontovics Enikő tanárnőnek, aki lebonyolította a szervezést. Nélküle az előadás nem valósulhatott volna meg!

Kiss Klaudia Melinda 12/D osztályos tanuló

Kedves pályaválasztás előtt álló Tanulók! Tisztelt Szülők!

A 2021/2022-es tanévben iskolánkban három alkalommal tartunk nyílt napot.

Felhívjuk kedves vendégeink figyelmét, hogy intézményünkben kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk használata!

1. nyílt nap: 2021. október 21-én (csütörtökön)

2. nyílt nap: 2021. november 30-án (kedden)

17:00-tól Tájékoztató előadás: iskolánk, és a nálunk tanulható szakmák bemutatása.

3. nyílt nap: 2022. január 11-én (kedden)

17:00-tól Tájékoztató előadás: iskolánk, és a nálunk tanulható szakmák bemutatása.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a Hunyadiban!Kréta logo

Aktuális tanév

<<  Október 2021  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logo

Legfrissebb versenyeredményekTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.