Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

Tisztelt Érdeklődők, leendő Diákjaink!


A 2021/2022-es tanévben 9. évfolyamon választható szakirányok a Hunyadiban:

  • NYEK - Gazdálkodás és menedzsment (1+5 év)
  • Gazdálkodás és menedzsment (5 év)
  • NYEK - Informatika és távközlés (1+5 év)
  • Informatika és távközlés (5 év)

Vár benneteket a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum!

További információk

On-line felvételi tájékoztatók


Az idei tanévben is várjuk az érdeklődő diákokat és szüleiket felvételi tájékoztatóinkon.

Iskolánk a járványügyi helyzetre való tekintettel nyílt napokat nem szervez. A tájékoztatókat on-line formában tartjuk meg, melyeken a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

A tájékoztatók időpontjai:

  • 2020. november 11., 17:00
  • 2020. december 1., 17:00
  • 2021. január 7., 17:00

Regisztrálni az alábbi űrlap kitöltésével, illetve telefonon (06-70-1986-322) vagy e-mailben (titkarsag@hunyadim.hu) lehet.

2018. november 9-re meghívást kaptunk a Magyar Tudományos Akadémiától, hogy részt vehessünk a „Diákok az Akadémián” előadássorozaton.

Iskolánk 11. évfolyamosai közül 26 diák lehetőséget kapott, hogy részese legyen ennek a különleges kirándulásnak.

Először az Akadémia Dísztermébe vezettek minket, ahol kaptunk egy kis ismertetőt a napi programról. Négy középiskola diákjait hívták meg.

A program bevezetőjében részletesen bemutatták nekünk az Akadémia keletkezésének történetét, az épület külső építészeti elemeinek szimbolikáját és a Díszterem freskóinak történeteit.

Ezután kísérőinkkel elindultunk az Akadémia könyvtárába. Megtudtuk, hogy az Akadémia könyvtára csupán humán tudományokkal foglalkozik. Itt meghallgattuk a könyvtár létrejöttének történetét, majd bóklászhattunk kis ideig a könyvtárban. Láthattuk a Pesti Hírlap első hivatalos nyomtatványát, lapozhattuk és csodálhattuk.

Miután elcsodálkoztunk a régi könyvek sokaságán, és megtudtuk, hogy egyetemistaként majd szabadon látogathatjuk a könyvtárat, tovább indultunk a Mátyás királyról szóló kiállításra. A kiállításon megtudtuk, milyen kapcsolatban állt Mátyás király a tudományokkal. Nagy becsben tartotta a tudós embereket, és külön figyelmet fordított arra, hogy udvartartásában fontos szerepe legyen a műveltségnek. Az általa nyomtatott Corvinák közül is közelről megnézhettünk egyet. Ezt követte a Kézirattárba való látogatásunk, ami nekem az egyik kedvenc helyem volt. Itt nagyon régi könyveket láthattunk, a könyvnyomtatás kezdeti időszakából, valamint régi kéziratokat, kézzel írt verseket, leveleket. Láthattuk például Széchenyi Hitel című művének kéziratát, megcsodálhattuk, milyen volt Vörösmarty Mihály, Petőfi Sándor és Jókai Mór kézírása.

Végül a Keleti Kultúrák Gyűjteménybe látogattunk el. A könyvtárnak ez a része az iszlám építészet szerint volt kialakítva, ennek ellenére 100 különböző nyelvű könyvet őriznek itt. Természetesen mindnek van kapcsolódása a keleti műveltséghez: vagy arab, vagy perzsa, vagy török esetleg hindu, vagy kínai nyelven íródtak. Meghallgattunk egy kiselőadást arról, hogy milyen anyagokra írtak régen az emberek, és hogy több más különböző nyelvvel és írással foglalkoznak az ott dolgozók. 

Mindezek után egy fogadásra voltunk hivatalosak, ahol finom ebédet kaptunk.

Miután véget ért a Magyar Tudományos Akadémián tett látogatásunk, még eltöltöttünk egy kis időt Budapest szívében. Kulturális sétát tettünk az Országház környékén. A Kossuth téren található szobrokról és épületekről egy-egy diákunk tartott pár mondatos ismertetőt.

Ilyen volt például József Attila szobra, a Parlament épülete, a Rákóczi szobor, Andrássy Gyula gróf szobra, a Kossuth szobor, Tisza István szobra… 

Elég nagy sétát tettünk meg és alaposan el is fáradtunk, de szerintem nagyon megérte. Jól éreztük magunkat, és úgy gondolom, ha bárki ilyen lehetőséget kap, ne utasítsa el, mert sok új ismerettel lesz gazdagabb.

Bakonyi Bianka
11.C

A részvételhez előzetes regisztráció szükséges! Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével, illetve telefonon (06-70-1986-322) vagy e-mailben (titkarsag@hunyadim.hu) lehet.

Kréta logo

Aktuális tanév

<<  December 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.