Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

informatika

távközlés

közgazdaság

ügyvitel

Az idén június 12-én, kedden megrendezésre került Esélynapon iskolánk 16 tanulója vett részt. A megnyitón Brájer Éva alpolgármester kifejtette annak fontosságát, hogy az erősebbnek segítenie kell a gyengébbet, a testi és értelmi fogyatékkal élőket, továbbá reményét fejezte ki, hogy az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Esélynap az év többi részében is segítséget nyújt az együttéléshez.

 

A megnyitót követően a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon lakóitól láthattunk egy néptánc elődást:

 

Közben kiderült, hogy Németh Zsanett 11.D osztályos tanulónk ismeri a Szent Kristóf Ház munkatársait, lakóit, nyári gyermektábort is vezetett már velük, így ő azonnal otthon érezte és feltalálta magát a rendezvényen.

Asztalos János, Németh Zsanett és Füki András, a Szent Kristóf Ház munkatársa

A rendezvény célja az volt, hogy bepillantást nyújtson a fogyatékkal élők mindennapjaiba. Ezt a célt szolgálta az „Élő könyvtár” (kérdezz bátran tabuk nélkül) standja is, ahol fogyatékkal élő embereknek tehettek fel kérdéseket az érdeklődők. Bár mi nem éltünk a lehetőséggel, a program keretében diákjaink kipróbálhatták például a jelnyelvi kommunikációt, kis ízelítőt kaphattak, hogy milyen érzés jelekkel kommunikálni: a SINOSZ (Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének) munkatársai képes kártyákkal, játékos formában tanítottak nekünk szavakat.

Jónás Márk,
Simon Dáriusz,
Szabó Attila,
Egyed Attila,
Bauer Dávid

 

Farkas Martin és Kocsis Péter

 

Márkus Boglárka és Bucskó Dorka

 

Egyed Attila, 
Csuport Viktória, 
Patai Dorina

 

Listár Noémi,
Németh Nikolett,
Tóth Kitti,
Németh Klaudia Tícia

Ezen kívül tanulóink kipróbálhattak más érzékenyítő játékokat is mozgássérült vagy látássérült témában. Boglárka és Viktória például a kerekesszékes akadálypályán ment végig, aztán kipróbálták a szájjal rajzolást, a Szent Kristóf Ház tagjai pedig csocsót hoztak a rendezvényre, amivel a fiúk természetesen játszottak is.

11 órakor megtekinthettük a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesület által szervezett mozgássérült segítő kutya bemutatót. Ezt követően Kovács Adrienn beszélt arról, hogy milyenek egy kerekesszékes mindennapjai, egy-egy bevásárlás, a közlekedés a városban és vidéken. Adrienn elmesélte, hogy 2003-ban egy autóbaleset következtében került kerekesszékbe. A balesetet követően élete nagy fordulópontja az volt, amikor megkapta Hektort, a segítő kutyát maga mellé. Adrienn kisebb feladatokat adott a kutyának, így láthattuk, hogyan segíti őt a mindennapokban.

Összességében elmondhatjuk, hogy a rendezvény elérte célját, hiszen diákjaink kis bátorítással szívesen vettek részt az egyes érzékenyítő foglalkozásokon. A Hunyadisok körében a legnépszerűbb a SINOSZ standja volt, ahol valamennyi tanulónk kipróbálhatta, hogy milyen érzés a jelnyelvi kommunikáció. Délben feloszlott a mi kis társaságunk, de úgy gondolom, ha csak egy pozitív gondolattal, egy jó érzéssel mentek is haza a rendezvényt, illetve az ott tartott foglalkozásokat illetően, már megérte ezt a csoportot beszervezni és részt venni velük a programokban.

Szabolcsné Tóth Annamária

A rendezvényről készült híradós összeállítás itt elérhető:

Szájjal rajzolás, videó:

.

További képek a rendezvényről:

 

Aktuális információk

Vezetékes telefonszámaink technikai hiba miatt átmenetileg nem működnek. 

Az alábbi számokon elérhetőek vagyunk:

Titkárság: 06-70-1986-322

Porta: 06-70-1986-321

További számok az Elérhetőségek alatt találhatók.

<<  Július 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SZFSZC logo

Kréta logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.