Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Szak­gimnáziuma

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-22-312-428

informatika

távközlés

közgazdaság

ügyvitel

Az első Magyar Parasport Napján, február 22-én a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) országszerte iskolai programokat, valamint a fővárosban fotókiállítást, nemzetközi konferenciát és gálavacsorát rendezett.

Az eseményhez kapcsolódóan, iskolánkban is olyan programokat szerveztünk, melyekkel ráirányítjuk a diákok figyelmét a fogyatékkal élő emberek sportok iránti elkötelezettségére, valamint megismertetjük diákjainkkal a magyar parasportolókat, paraolimpikonokat.

A 12. D. osztály diákjai plakátokat készítettek és kiállítást szervezetek a paraspostok és parasportolók népszerűsítésére.

A testnevelés órák keretében diákjaink kipróbálhatták milyen érzés látássérültként, csörgőlabdával játszani. A játékosoknak furcsa volt, hogy bekötött szemmel kellett tájékozódjanak figyelve a labda hangjára. Az osztály többi tagjának a megszokott játékos zsivajgás helyett néma csendben kellett lenni, hogy mindenki hallja a labda csörgését.

Ezt követően kisfilmek segítségével ismerkedhettek az érdeklődők a parasportokkal és az ismert magyar parasportolókkal.  

A filmvetítés után közösen megbeszéltük a látottakat. Sokan most szembesültek azzal, hogy egy sérült ember számára hatványozottan több küzdelem és kitartás kell a kiváló sporteredmények eléréséhez, és ennek ellenére mégis töretlen lelkesedéssel vállalják a nehézségeket. Nem véletlen, hogy a mottójuk:

„Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni.”

Tisztelt Érdeklődők, leendő Diákjaink!

Vár benneteket a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma.

A 2020/2021-es tanévben 9. évfolyamon tervezett választható szakirányok:
  • NYEK - Gazdálkodás és menedzsment (1+5 év)
  • Gazdálkodás és menedzsment (5 év)
  • Informatika és távközlés (5 év)
  • NYEK - Informatika és távközlés (1+5 év)

További információk

Vezetékes telefonszámaink technikai hiba miatt átmenetileg nem működnek. 

Az alábbi számokon elérhetőek vagyunk:

Titkárság: 06-70-1986-322

Porta: 06-70-1986-321

További számok az Elérhetőségek alatt találhatók.

<<  November 2019  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
181920212324
26272830 

SZFSZC logo

Kréta logo

ECDL logo

Skicc logo

Legfrissebb versenyeredményekTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.