Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

informatika

távközlés

közgazdaság

ügyvitel

Az első Magyar Parasport Napján, február 22-én a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) országszerte iskolai programokat, valamint a fővárosban fotókiállítást, nemzetközi konferenciát és gálavacsorát rendezett.

Az eseményhez kapcsolódóan, iskolánkban is olyan programokat szerveztünk, melyekkel ráirányítjuk a diákok figyelmét a fogyatékkal élő emberek sportok iránti elkötelezettségére, valamint megismertetjük diákjainkkal a magyar parasportolókat, paraolimpikonokat.

A 12. D. osztály diákjai plakátokat készítettek és kiállítást szervezetek a paraspostok és parasportolók népszerűsítésére.

A testnevelés órák keretében diákjaink kipróbálhatták milyen érzés látássérültként, csörgőlabdával játszani. A játékosoknak furcsa volt, hogy bekötött szemmel kellett tájékozódjanak figyelve a labda hangjára. Az osztály többi tagjának a megszokott játékos zsivajgás helyett néma csendben kellett lenni, hogy mindenki hallja a labda csörgését.

Ezt követően kisfilmek segítségével ismerkedhettek az érdeklődők a parasportokkal és az ismert magyar parasportolókkal.  

A filmvetítés után közösen megbeszéltük a látottakat. Sokan most szembesültek azzal, hogy egy sérült ember számára hatványozottan több küzdelem és kitartás kell a kiváló sporteredmények eléréséhez, és ennek ellenére mégis töretlen lelkesedéssel vállalják a nehézségeket. Nem véletlen, hogy a mottójuk:

„Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni.”

Aktuális információk

Vezetékes telefonszámaink technikai hiba miatt átmenetileg nem működnek. 

Az alábbi számokon elérhetőek vagyunk:

Titkárság: 06-70-1986-322

Porta: 06-70-1986-321

További számok az Elérhetőségek alatt találhatók.

<<  Július 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

SZFSZC logo

Kréta logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.