Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

2017. november 15-én műveltségi vetélkedőt rendeztünk, amelyen a város általános iskoláinak csapatai vettek részt. A versenyt iskolánk fennállásának 150. évfordulója alkalmából szerveztük, témája természetesen névadónk, Hunyadi Mátyás és kora volt. A program lebonyolításában segítettek diákjaink is.

A hunyadis tanárok által összeállított játékos, ugyanakkor történelmi, irodalmi, matematikai és zenei ismereteket igénylő feladatok próbára tették a háromfős csapatokat. A 6-7. osztályos diákok lelkesen és vidáman vették az akadályokat: az irodalmi keresztrejtvényt, a zanzásított Mátyás-mesék és a reneszánsz kori hangszerek azonosítását, a Mátyás királyhoz kapcsolódó képek felismerését, a vaktérkép kitöltését, a történelmi totót, a matematikai és logikai feladatokat. Nagy sikere volt a puzzle-nak (Mátyás címerének darabjait kellett minél gyorsabban összerakni) és a tetszőlegesen kiválasztott Mátyás-mese előadásának, amit a csapatok a rendelkezésre álló rövid felkészülési idő ellenére nagyon kreatívan oldottak meg.

A 11 csapat végig szoros versenyben küzdött, a végeredmény a következő lett: 

  • I. helyezett lett a Felsővárosi Általános Iskola csapata (Berger Hanna Sára, Zarubay Vica és Szilágyi Mátyás)
  • II. helyezést ért el a Széna Téri Általános Iskola csapata (Bokor Noémi, Fazekas Boglárka és Paraidi Bence Barna)
  • III. helyezett lett holtversenyben a Németh László Általános Iskola csapata (Pusztai Dávid, Vönöczky Molnár Gergő és Horváth Mátyás) és a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola csapata (Arany Péter, Princz Levente és Szabó Benjamin)

A kétórás program végére mindenki alaposan elfáradt, de reméljük, mindenki jól érezte magát.

 

Kedves pályaválasztás előtt álló Tanulók! Tisztelt Szülők!

A 2021/2022-es tanévben iskolánkban három alkalommal tartunk nyílt napot.

Felhívjuk kedves vendégeink figyelmét, hogy intézményünkben kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk használata!

1. nyílt nap: 2021. október 21-én (csütörtökön)

2. nyílt nap: 2021. november 30-án (kedden)

17:00-tól Tájékoztató előadás: iskolánk, és a nálunk tanulható szakmák bemutatása.

3. nyílt nap: 2022. január 11-én (kedden)

17:00-tól Tájékoztató előadás: iskolánk, és a nálunk tanulható szakmák bemutatása.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt a Hunyadiban!Kréta logo

Aktuális tanév

<<  Október 2021  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logo

Legfrissebb versenyeredményekTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.