Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Szak­gimnáziuma

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-22-312-428

2017. november 15-én műveltségi vetélkedőt rendeztünk, amelyen a város általános iskoláinak csapatai vettek részt. A versenyt iskolánk fennállásának 150. évfordulója alkalmából szerveztük, témája természetesen névadónk, Hunyadi Mátyás és kora volt. A program lebonyolításában segítettek diákjaink is.

A hunyadis tanárok által összeállított játékos, ugyanakkor történelmi, irodalmi, matematikai és zenei ismereteket igénylő feladatok próbára tették a háromfős csapatokat. A 6-7. osztályos diákok lelkesen és vidáman vették az akadályokat: az irodalmi keresztrejtvényt, a zanzásított Mátyás-mesék és a reneszánsz kori hangszerek azonosítását, a Mátyás királyhoz kapcsolódó képek felismerését, a vaktérkép kitöltését, a történelmi totót, a matematikai és logikai feladatokat. Nagy sikere volt a puzzle-nak (Mátyás címerének darabjait kellett minél gyorsabban összerakni) és a tetszőlegesen kiválasztott Mátyás-mese előadásának, amit a csapatok a rendelkezésre álló rövid felkészülési idő ellenére nagyon kreatívan oldottak meg.

A 11 csapat végig szoros versenyben küzdött, a végeredmény a következő lett: 

  • I. helyezett lett a Felsővárosi Általános Iskola csapata (Berger Hanna Sára, Zarubay Vica és Szilágyi Mátyás)
  • II. helyezést ért el a Széna Téri Általános Iskola csapata (Bokor Noémi, Fazekas Boglárka és Paraidi Bence Barna)
  • III. helyezett lett holtversenyben a Németh László Általános Iskola csapata (Pusztai Dávid, Vönöczky Molnár Gergő és Horváth Mátyás) és a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola csapata (Arany Péter, Princz Levente és Szabó Benjamin)

A kétórás program végére mindenki alaposan elfáradt, de reméljük, mindenki jól érezte magát.

 

<<  Május 2018  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   5  6
13
1920
22242627
283031   

SZFSZC logo

Kréta logo

ECDL logo

Skicc logo

Alapítványunk támogatása

Kérjük, támogassa adója 1%-ával alapítványunkat.
Az alapítvány neve: Alapítvány a hunyadis diákokért
Adószáma: 18480878-1-07
Rendelkező nyilatkozat letöltése.
Köszönjük eddigi felajánlásaikat!

Versenyeredmények