Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

Városunkban, ebben az évben ismét megszervezésre került az Idegenvezetés „MÁSKÉPP” – Együtt Kalandozunk című akadálymentesített kulturális program, amelyet a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány szervezett.

Az érzékenyítő program célja, hogy a fogyatékossággal élő és ép emberek együtt ismerjék meg Székesfehérvár helyi értékeit.

Iskolánkból számos tanuló vett részt az eseményen.

Néhány beszámoló diákjaink tollából:

„Múlt héten egy érdekes kiránduláson vehettünk részt osztálytársaimmal, a Civil Centrum Alapítvány keretein belül. Fogyatékossággal élő emberek mindennapjait ismerhettük meg. Csoportokra osztották a diákokat és mi a látássérültek csoportjába kerültünk. Kaptunk szemtakarót és látássérült botot is, ezzel el kellett jutnunk különböző helyszínekre. Ezzel a feladattal sokaknak gondja akadt, nagyon veszélyes feladat volt és óvatosan kellett közlekedni. Új információkat tudhattunk meg az Országalmáról, a Mátyás király emlékműről, Kati néni szobráról és a II. Világháborús emlékműről. Nagyon élveztük ezt a napot és most már megtapasztalhattuk mi is, milyen valójában azoknak az embereknek az élete, akik korlátozottak vagy sérültek.” – Horváth Virág 9/B

„Csütörtökön “pillantást” nyerhettünk a vakok/látássérültek életébe. Szemellenzővel és bottal körbe járhattuk párokba a belváros nevezetességeit, amiről meséltek nekünk. Vakírásokat tapinthattunk meg. Kíséretünk voltak vakvezető kutyák, megtanultuk, hogy ilyenkor mikor pórázon vannak nem szabad megsimogatni őket. Örülök, hogy részt vehettem!” – Szász Flóra 9/B

„2020.10.15-én, egy élvezetes sétán vettem részt iskolatársaimmal, sok már érdeklődővel és sérült emberekkel. A program célja, hogy különleges fogyatékos idegenvezetők által „Másképp” ismerjük meg Fehérvár nevezetességeit. Három csoportra osztottak minket. Az én csoportomat Csanádi Roland hallássérült fiatalember vezette. Úti célunk a Romkert volt. Elkísértek minket a Romkert munkatársai és egy jelnyelvi tolmács, akik segítettetek egymás megértését. Körbesétáltuk a kertet rövid ismertetőket hallgathatunk meg a program zárásaként apró figyelmességet kaptunk a szervezőktől.” – Szabó Balázs 10.A

Kréta logo

Aktuális tanév

<<  Szeptember 2021  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.