Székesfehérvári SZC

Hunyadi Mátyás
Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 35.
Tel.: 06-70-1986-321

DIGITÁLIS BIZTONSÁG
BIZTOSÍTÁSOK

„Magyarország 2015-ben csatlakozott először az Európa szerte közel 30 országban egy időben zajló European Money Week kezdeményezéshez. A program célja, hogy már fiatal kortól segítse a pénzügyek iránt érdeklődő diákokat ismereteik bővítésében, és felhívja a figyelmüket a mindennapi pénzügyi tudatosságra.” Iskolánk már a kezdetek óta részt vesz a programban, évről-évre minél több osztály számára megtartjuk az érdekes, interaktív, játékos órákat.

Minden évben a legújabb témahét végéig a tanórák óratervei, segédanyagai, a képzést támogató videó anyagok letöltése az iskolák regisztrációjához kötött. Az idén sikerült az első 100 iskola között regisztrálnom intézményünket, ezért a segédanyagokat színes, nyomtatott változatban postázták nekünk.

Idén a digitális biztonság és a biztosítások kerültek előtérbe. Mindkét témában tartottam foglalkozásokat a 9.C, 10. A, C, D, 11.B illetve a 12. B osztályoknak.

Pénzügyi biztonság órán a bankkártya előnyeiről, biztonságos használatáról tanulhattak tanulóink. Többek között olyan kérdésekre kaptunk választ, hogy hogyan lehetünk kellőképpen résen, hogy ne legyünk az adathalászat áldozatai, illetve számos praktikát hallhattak arról diákjaink, hogyan találjunk ki biztonságos jelszavakat.

Biztosítás órákon pedig egy esettanulmány alapján a 4-5 fős tanulói csoportoknak több szempontot mérlegelve, egymással megbeszélve kellett négy biztosítási ajánlat közül választani, az ajánlatok árait kiszámítani. A második feladatban pedig többféle eset közül, ami akár velük is megtörténhet, kellett kérdésekre válaszolniuk, és ezt a többi csapat számára is bemutatniuk.

A tanulók nagy érdeklődéssel fogadták mindkét témát, élvezettel vettek részt a csoportmunkákban és vitatkoztak egymással. Nagyon pozitív visszajelzéseket kaptam a gyerekektől, különösen a 9. C és a 10. C osztályok vettek nagyon szorgalmasan és örömmel részt a feladatokban.

Egy 9. C-ben tanuló diákunk beszámolója az idei Pénz7-ről:

„A pénzhét alkalmával gazdasági és vállalkozási ismeretek órán érdekes videókkal és szórakoztató, ugyanakkor elgondolkodtató feladatok, játékok segítségével egy kicsit felnyílt a szemünk a pénzhasználattal kapcsolatban. Új információk birtokába kerültünk a bankkártyával, a fizetési lehetőségekkel és a biztosításokkal kapcsolatban.

Amellett, hogy az osztályunk nagyon jól szórakozott, a rendhagyó órák alkalmával az otthoni szokásos, füzet fölé görnyedős, monoton tanulás helyett a tanóra keretei között tehettünk szert új ismeretekre, amiket az élményeknek köszönhetően nehéz lesz elfelejteni. Ebben biztos vagyok.”

Bontovics Enikő
közgazdász-tanár

Kréta logo

<<  Április 2021  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

SZFSZC logo

ECDL logo

Skicc logoTájékoztatjuk, hogy weboldalunk sütiket (cookie) használ. Az oldal további használatával hozzájárul a cookie-k tárolásához és használatához.